fbpx

Sammumüra

Sammumüra esineb peamiselt kortermajades, kus alumise korruse elanik kuuleb häirivalt ülemise korruse naabri samme ja mööbli liigutamist. Kas soovid, et Su kodu oleks helikindel?

Inimesed, loomad, masinad või seadmed tekitavad õhu võnkumist. Need võnked tekivad näiteks kõneldes, liikudes või muusika kõlades. Tehnilistes kodumasinates, näiteks konditsioneerides või soojuspumpades tekib heli õhu võnkumise tulemusena nende seadmete töötades. Inimkõrv reageerib sellele kui mürale. See levib helilainetena õhu kaudu.

Struktuurne müra ja löögimüra

Struktuurne müra ja löögimüra tekivad, kui tahketes kehades või konstruktsioonielementides, näiteks koputades,  haamriga lüües või puurides tekitatakse võnkeid.  Niisugused tehnilised olmeseadmed nagu soojuspumbad või konditsioneerisüsteemid tekitavad töötades samuti vibratsiooni mehaanilise mürana. Löögimüra ehk vahelagede, treppide, trepimademete jne otsene mehaaniline mõjutamine on mehaanilise müra erikuju. Ehitusakustika seisukohalt tekib see mitte ainult konstruktsioonielemendil käies, vaid ka mööbli liigutamisel, esemete kukkumisel, laste liikumismängude ajal ning kodumasinate töötamisel. Mürahäire ehk õhu- või struktuurne müra kandub vahetult konstruktsioonielementi, levib seal edasi ning kajastub õhumürana kõrvalruumides. Siin on abiks erinevad heliisolatsioonimaterjalid, kuid selleks tuleb eelnevalt teada, millise müraga on tegu. 

Kirjelda meile oma müra või akustikaga seotud probleemi ja saadame Sulle ühe tööpäeva jooksul esmase hinnapakkumise, et muuta Sinu kodu helikindlaks. 

Jäta meile oma telefoninumber, et saaksime Sinuga kiirelt kontakti võtta ja vajadusel täpsustavaid küsimusi esitada.
Kirjuta siia lahendust vajava ruumi suurus
Kirjelda siin oma vajadust - mis on probleemiks ja millist lahendust soovid.