Kasulikku lugemist
Meie blogist leiad huvitavaid artikleid müra mõjust inimese tervisele ja elusloodusele ning saad nippe, kuidas kodus või töökohal mürataset vähendada.
Kas Sinu töökoht on liiga mürarikas?
Kuigi müra on endastmõistetavalt probleem sellistes tööstusharudes nagu töötlev tööstus ja ehitus, võib see olla valupunktiks ka paljudes teistes töökeskkondades alates kõnekeskustest ja koolidest kuni lavaaluste orkestriruumide ja baarideni. Iga viies Euroopa töötaja peab vähemalt pooltel juhtudel tööl häält tõstma, et end kuuldavaks teha, ning 7%-l on tööga seotud kuulmiskahjustusi. Mürast põhjustatud kuulmise halvenemine on EL-s kõige sagedamini esinev kutsehaigus.
Müra tekitab lastel õpiraskusi
Mürareostus mõjutab nii inimese füüsilist tervist kui ka käitumist: alates unehäiretest, stressist, vaimstest häiretest, vererõhu tõusust kuni täieliku kuulmise kaotuseni. Mürale on eriti tundlikud lapsed, kellel see võib tekitada õpiraskusi.
Mürasaaste mõjutab ka lemmikloomi
Ajakiri Independent kirjutab, et mürareostus on saamas maailmas tõsiseks probleemiks, millel on negatiivne mõju nii meie füüsilisele ja vaimsele tervisele kui ka meie lemmikloomadele.
Looduse hääled detsibellides
Kas oled mõelnud, milline on looduse hääl detsibellides? Loodus võib olla vahel üllatavalt mürarikas. Mürataset mõõdetakse detsibellides (dB). Asjad ja nähtused meie ümber tekitavad väga erineva tugevusega helisid.
Põnevad faktid loomariigist – kellel on kõige teravam kuulmine?
Mitte kogu müra pole inimese poolt tekitatud. Näiteks naerukajakas võib karjuda 100dB tugevusega. Kõige kõvema häälega loom on sinivaal – 188dB, mis on kuuldav 850km kaugusele. Kuid milline loom suudab erinevaid helisid kõige paremini kuulda?
Just need taimed vähendavad ruumides müra!
Tänapäeval veedavad inimesed üha rohkem aega siseruumides ja mida tehislikumaks meie elukeskond muutub, seda enam vajame enda ümber elavaid taimi. Nii kodus kui töökohal on meie ümber pidevalt mitmesuguseid helisid, mis meid väsitavad ja
11 tõsiasja, mida igaüks müra kahjulikkuse kohta teadma peaks!
Mürarikas töökeskkond, muruniidukiga naaber, pidevalt haukuvad koerad, vali muusika kõrvalmaja aiapeolt või lähedal asuvast kontserdipaigast, kodulähedane kardirada või motokross või talu lähedal olev kaitseliidu õppekeskus – kõik see häiriv müra on paljudele meist tuttav. Segavad helid ei ole aga lihtsalt häirivad, vaid on teaduslikult tõestatud, et pikaajaline mürarikkas keskkonnas viibimine hakkab teatud tasemel inimese tervist kahjustama. Negatiivne mõju on nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele ning müra pärsib ka laste võimet tulemuslikult õppida.
Usalda oma müramured meie kätesse!
Võta meiega ühendust!
Mõnikord polegi vaja mägesid liigutada. Piisab, kui liigutame heli.
Jäta meile oma kontaktid ja võtame Sinuga 24 h jooksul ühendust!